Türkiye Gazeteciler Federasyonu
HV
04 ARALIK Pazartesi 02:37

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan THY Zirvesi’ne video mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan, THY Yönetici Zirvesi’ne video mesaj gönderdi

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-01-2023 15:09   Güncelleme : 18-01-2023 15:09
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan THY Zirvesi’ne video mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Hava Yolları (THY) yöneticilerine, ″Rekorlarla girdiğimiz 2023 senesini sizlerin de çabalarıyla inşallah yine rekorlarla tamamlayacağımızı ümit ediyorum.″ dedi.

THY Yönetici Zirvesi'ne video mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirvenin havacılık sektörü ve ülke için hayırlara vesile olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın son 3 yıldır koronavirüs salgınıyla başlayan, ardından bölgedeki sıcak çatışmalarla devam eden sancılı bir süreçten geçtiğini belirterek, bu süreçten en fazla olumsuz etkilenen sektörlerin başında havacılığın geldiğine işaret etti.

2021 yılının yaraların sarıldığı sene olarak kayıtlara geçtiğini, 2022 yılının havacılıkta rekorlar kırılan bir yıl olduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul ve Antalya başta olmak üzere ülkenin havalimanlarında gerçekleşen yolcu sayılarının bunu açıkça gösterdiğini dile getirerek, mesajını şöyle sürdürdü:

″Devletimizin kasasından 1 kuruş çıkmadan yapılan İstanbul Havalimanı, 2022 yılında da Avrupa Yolcu Trafiği sıralamasında ilk sırada yer aldı. Avrupa'nın en yoğun havalimanı olan İstanbul Havalimanı dünyanın en iyi havalimanı seçildi. Hemen her gün uluslararası basında ve sosyal medya mecralarında İstanbul Havalimanımızla ilgili göğsümüzü kabartan bir habere rastlıyoruz. Sadece İstanbul Havalimanı değil sayısını 26'dan alıp 57'ye yükselttiğimiz havalimanlarımızın her biri konforuyla teknolojisiyle mimarisiyle ve diğer imkanlarıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Daha 15-20 yıl öncesine kadar havacılık alanında kısıtlı varlığa sahip olan Türkiye, bugün bu sektörde parmakla gösterilen ülkeler arasında yer alıyor.″

″ÜLKEMİZİN EN DEĞERLİ MARKASI OLDUNUZ″

Bu başarı hikayesinin yazılmasında bayrak taşıyıcısı THY ve yöneticilerinin çok önemli katkısının bulunduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ″Hava yolunu halkın yolu haline getirdiğimiz son 20 yılda kanatlarınızı 5 kıtadaki 129 ülkeye genişleterek ülkemizin en değerli markası oldunuz. THY'yi dünyanın en değerli ilk 10 hava yolu arasına taşıyarak hepimize büyük bir gurur yaşattınız. İnsanımıza umut vermek yerine sürekli karamsarlık aşılayan felaket tellallarına aldırmadan azimle inançla samimiyetle çalışarak milletimizin pek çok hayalini gerçeğe dönüştürdünüz. Her birinizi emekleriniz ve gayretleriniz dolayısıyla tebrik ediyorum″ ifadelerini kullandı.

AdminAdmin

YORUMLAR