Türkiye Gazeteciler Federasyonu
HV
04 ARALIK Pazartesi 02:43

Ganire Paşayeva’nın isteği yerine getirildi

  Azerbaycan milletvekili, Milli Meclisin Kültür Komisyonu başkanlığını da yürüten ve 28 Eylül tarihinde hayatını kaybeden Ganire Paşayeva’nın isteği Eskişehir’de yerine getirildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-10-2023 15:51
Ganire Paşayeva’nın isteği yerine getirildi

Eylül ayında Azerbaycan’da düzenlenen Türk Dünyası Basın Şurası’na da katılan Paşayeva, Türkiye’den giden gazetecilerle bir araya gelmişti.
Türk dünyasının birliğin güçlenmesi  için çeşitli mesajlar da veren, Türk dünyası üzerine çok sayıda yazı ve konuşmaları bulunan Paşayeva, "Türkiye'nin güçlü olmasının Türk dünyasının güçlü olması" anlamına geldiğini savunuyordu.
Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca ile Şura sırasında çeşitli görüşmeler de yapan Paşayeva, Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şubelerine iletilmek üzere hediyeler göndermişti. Paşeyeva’nın gönderdiği hediye TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca tarafından Derneğin Eskişehir Şubesi Başkanı Sevinç Uluçeşme’ye teslim edildi.
TGF Genel Başkanı Karaca, Türk Dünyasının çok değerli bir evladını kaybettiğini belirterek, Paşayeva’nın Türkiye’de de çeşitli etkinliklere katıldığını ifade etti.
Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Eskişehir Şube Başkanı Sevinç Uluçeşme de, Paşayeva’nın kaybının kendilerini de çok üzdüğünü belirterek, böylesine anlamlı bir hediyeyi almaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

AdminAdmin

YORUMLAR